Skontaktuj się

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów. A zdrowe, harmonijne i estetyczne wyglądające uzębienie to piękny uśmiech i odmieniony wyraz twarzy. Efekty zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej wpływają zatem także na samopoczucie pacjentów – ich poczucie komfortu, samoocenę i pewność siebie w kontaktach z drugą osobą.

wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Stomatologia estetyczna to najmłodsza dziedzina stomatologiczna. Rozwój technologiczny sprawił, że w ostatnich latach prężnie się rozwija. W jej ramach wykonujemy w naszym gabinecie zabiegi takie jak:

  • higienizacja zębów,
  • wybielanie zębów,
  • bonding – korekta kształtu zębów,
  • zabiegi z zastosowaniem licówek.

W przypadku potrzeby poważnej rekonstrukcji lub korekty wyglądu zębów prowadzimy leczenie z zastosowaniem implantów, uzupełnień protetycznych lub aparatów ortodontycznych.

Stomatologia estetyczna to zabiegi, które nie tylko poprawiają estetykę uzębienia. Metamorfozę uśmiechu wykonujemy w taki sposób, aby korespondowała z rysami twarzy pacjenta i jego mimiką. Efekty naszej pracy wielokrotnie zaskakują naszych pacjentów. Ich twarz nabiera nowego blasku i uroku.

Na czym polega wybielanie zębów?

W naszej klinice prowadzimy wybielanie zębów laserem lub wybielanie nakładkowe. Przed rozpoczęciem zabiegu wykonujemy profesjonalną higienizację jamy ustnej. W ten sposób oczyszczamy zęby ze złogów osadu i kamienia nazębnego, dzięki czemu zostaną one równomiernie wybielone.

Wybielanie zębów laserem w gabinecie dentystycznym daje możliwość otrzymania znakomitych rezultatów już na jednej wizycie. Na początku lekarz ocenia aktualny stan zębów pacjenta. Następnie przechodzimy do przeprowadzenia higienizacji zębów, czyli zabiegów takich jak skaling i piaskowanie. Po usunięciu osadu i kamienia na zęby aplikowany jest specjalny środek wybielający, który aktywujemy światłem lasera. Ten proces chemiczny sprawia, że zęby są wyraźnie jaśniejsze.

Zabieg z użyciem nakładek wybielających wymaga zakładania ich samodzielnie na noc przez około 6-8 dni. Pacjent otrzymuje od nas spersonalizowane, idealnie dopasowane do jego zębów nakładki oraz żel wybielający, którym wypełnia je przed założeniem.

Wybielanie zębów to zabieg bezbolesny, po jego wykonaniu może wystąpić jedynie niewielki dyskomfort – przejściowa, większa wrażliwość zębów i dziąseł. W takiej sytuacji zalecamy chwilowo wstrzymać się od spożywania bardzo zimnych lub gorących potraw i napojów. Aby przedłużyć rezultaty zabiegu, pacjent powinien przez około 14 dni po wybielaniu zębów stosować tzw. białą dietę. To nic innego jak wyeliminowanie z diety produktów, które mogą zabarwić świeżo wybielone szkliwo.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów pod okiem stomatologa jest bezpiecznym procesem. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz sprawdzi stan naszego uzębienia oraz uwzględni wszelkie wskazania i przeciwwskazania do jego wykonywania. Jeśli odkryje ubytki, zęby trzeba będzie wyleczyć, gdyż wybielanie można wykonać jedynie wtedy, gdy zęby są zdrowe.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

    Dental White House