Skontaktuj się

Ortodoncja

Ortodoncja

Lekarz ortodonta zajmuje się profilaktyką i leczeniem różnego typu wad zgryzu. Najczęściej jego gabinet odwiedzają osoby z wadami zgryzu – zarówno osoby dorosłe, jak i rodzice z dziećmi. W ramach leczenia ortodontycznego stosujemy różnego typu aparaty na zęby – dostosowane do wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.

ortodonta targówek

Czym się zajmuje ortodonta?

Ortodonta nie tylko leczy wady zgryzu – zajmuje się także ich zapobieganiem. Wczesna ortodoncja to kontrola procesu rozwoju zębów u dziecka i szybkie usuwanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości jeszcze we wczesnej fazie. Z tego względu zachęcamy rodziców, aby zgłaszali się ze swoimi dziećmi na wizyty kontrolne – szczególnie w czasie wyrzynania się zębów stałych małego pacjenta.

W sytuacji, gdy wada zgryzu jest już rozwinięta, ortodonta prowadzi leczenie ortodontyczne dzieci i osób dorosłych z zastosowaniem odpowiednich aparatów na zęby. Można je rozpocząć w każdym wieku. Należy jednak zauważyć, że w przypadku osób dorosłych trwa ono nieco dłużej. Efekty jednak są tak samo zadowalające.

Aparat na zęby – rodzaje

W naszym gabinecie stosujemy różnego rodzaju aparaty ortodontyczne:

 • Aparat ruchomy – samodzielnie wyjmowany, wykorzystywany w leczeniu wad zgryzu u dzieci. Zakładane są na noc oraz na kilka godzin w ciągu dnia. Ich konstrukcja składa się z akrylowej płyty i drobnych elementów stalowych.
 • Aparat stały – przeznaczony dla pacjentów z uzębieniem stałym, zakładany na  określoną długość czasu. W naszej ofercie znajdują się aparaty stałe metalowe oraz estetyczne. Pierwsze charakteryzują się budową opartą o metalowe zamki, połączone ze sobą tzw. łukiem ortodontycznym za pomocą ligatur. Aparaty estetyczne zapewniają większą estetykę, gdyż zamiast metalu wykorzystane są w ich budowie materiały przezroczyste lub w mlecznych odcieniach.
 • Rotator NiTi –  aparat ten służy do prawidłowego ustawienia zębów trzonowych względem reszty uzębienia.
 • Ekspander NiTi – dość często stosowany w ortodoncji aparat dodatkowy. Ekspander służy do rozszerzania uzębienia, co wielokrotnie jest potrzebne w leczeniu wad zgryzu.
 • Clear aligner – innowacyjny sposób naprawy warunków zgryzowych. To indywidualnie dostosowane dla każdego pacjenta, przezroczyste, silikonowe nakładki na zęby, które charakteryzują się dużą estetyką i komfortem leczenia. Aparat może być samodzielnie zakładany i zdejmowany.
 • Aparaty retencyjne –  aparat na zęby stosowany po zakończeniu procesu leczenia ortodontycznego w celu utrwalenia jego efektów.

Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Im wcześniej rozpoczęte jest leczenie ortodontyczne, tym szybsze są jego efekty. Dlatego proces naprawy warunków zgryzowych u dzieci trwa zazwyczaj krócej niż u osób dorosłych. W przypadku pacjentów dorosłych od pierwszej wizyty u ortodonty do zakończenia leczenia może minąć około 2 lat. Długość leczenia zależy od kilku czynników:

 • wieku Pacjenta – wczesny etap życia to najlepszy czas na podjęcie leczenia ortodontycznego, ponieważ zęby dzieci znacznie szybciej poddają się uciskowi;
 • rodzaju wady zgryzu – niekiedy założenie aparatu jest możliwe dopiero po przeprowadzeniu dodatkowego leczenia;
 • rodzaju noszonego aparatu – nowoczesne aparaty spersonalizowane mogą przyspieszyć czas leczenia,
 • stosowania się do zaleceń ortodonty –  przede wszystkim regularne wizyty w gabinecie.
Cennik
Konsultacja ortodontyczna
200 zł
Modele ortodontyczne
170 zł
Plan leczenia
150 zł
Separacje
100 zł
Założenie aparatu stałego
klasyczny metalowy
2200 zł
klasyczny estetyczny
3000 zł
samoligaturujący metalowy
2800 zł
samoligaturujący estetyczny
3800 zł
Wizyta ortodontyczna z aparatem stałym
klasyczny (1 łuk)
250 zł
klasyczny (2 łuki)
300 zł
samoligaturujący (1 łuk)
250 zł
samoligaturujący (2 łuki)
300 zł
Wizyta ortodontyczna awaria
0 zł
Łuk podniebienny
300 zł
Rotator podniebienny
350 zł
Espadner NiTi
500 zł
Płytka Nance’a
500 zł
Aparat Hyrax
1200 zł
Miniimplant ortodontyczny IZC/BS
1000 zł
Miniimplant ortodontyczny międzyzębowy
800 zł
Retencja stała
350 zł
Retencja ruchoma aktywna
500 zł
Zdjęcie aparatu stałego (1 łuk)
200 zł
Wizyta kontrolna z retencją
150 zł
Aparaty ruchome
Płytka Schwarza
900 zł
Aparat blokowy
1200 zł
Płytka przedsionkowa
100 zł
Trainer – aparat czynnościowy
600 zł
Wizyta kontrolna z aparatem ruchomym
200 zł
Naprawa aparatu ruchomego
200 / 300 zł
Clear aligner 1 set up
1200zł

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

  Dental White House