Skontaktuj się

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Nie ma nic złego w poceniu się. Leczenie nadpotliwości jest wymagane tylko wtedy, gdy zjawisko to jest nadmierne. Co więcej, pełni ono ważną funkcję termoregulacji i usuwania toksyn z organizmu. Dlatego też pot wydzielany jest w większych ilościach, gdy rośnie temperatura powietrza lub podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Bywają jednak sytuacje, kiedy gruczoły potowe działają nazbyt intensywnie. Jest to bardzo kłopotliwe i ogranicza poczucie komfortu w kontaktach z innymi. W naszym gabinecie wykonujemy skuteczne leczenie nadpotliwości w ramach zabiegów medycyny estetycznej.

leczenie nadpotliwości

Przyczyny nadpotliwości

Nasze ciało wyposażone jest w dużą ilość gruczołów potowych. To ich działanie reguluje ilość wydzielanego potu. Problemy z nadpotliwością mogą mieć różne podłoże. Jedne są reakcją na duże emocje. W takim przypadku bardzo często nadpotliwość dotyka jedynie pach, dłoni i stóp. Może ona także wynikać z różnych zaburzeń i chorób, np. endokrynologicznych, naczyniowych, metabolicznych, układu nerwowego, czy też z infekcji wirusowej. Wtedy nadpotliwość dotyczy najczęściej całego ciała.

Innym czynnikiem powodującym tego rodzaju schorzenie może być przyjmowanie niektórych leków. Nadpotliwość jest w takiej sytuacji skutkiem ubocznym ich przyjmowania. Nadmierne pocenie się możemy “dostać w spadku” po rodzicach. Schorzenie może być wywołane predyspozycjami genetycznymi. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do naszego gabinetu na leczenie nadpotliwości pach i dłoni.

Na czym polega leczenie nadpotliwości?

Leczenie nadpotliwości polega na czasowym zablokowaniu działania mięśniówki gruczołów potowych, których funkcją jest wydzielanie potu. Przed rozpoczęciem zabiegu wykonujemy test, którego celem jest wykazanie nadmiernie pocących się rejonów. Zabieg polega na iniekcji małych ilości specjalnego preparatu w kilkanaście punktów na obszarze pola zabiegowego. W naszym gabinecie prowadzimy leczenie nadpotliwości:

 • dłoni,
 • pach,
 • czoła,
 • nosa.

Efekty leczenia nadpotliwości tych rejonów pacjent może odczuć już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Pacjent odzyskuje komfort i może cieszyć się rezultatami przez kilka miesięcy, do nawet roku. Następnie zabieg można bezpiecznie powtórzyć.

Zalecenia przed i po zabiegu

Przed leczeniem nadpotliwości dłoni, pach i innych rejonów ciała lekarz musi sprawdzić, czy nie istnieją ku temu żadne przeciwwskazania. Należą do nich:

 • nadwrażliwość na składniki użytego w zabiegu preparatu,
 • infekcje, stany zapalne i choroby skóry w miejscach zabiegowych,
 • ciąża i czas laktacji,
 • zaburzenia przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • terapia aminoglikozydami,
 • choroby psychiczne.

Leczenie nadpotliwości tak wrażliwych miejsc, jak pachy czy dłonie, wymaga stosowania się do pozabiegowych zaleceń lekarskich. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent powinien unikać dużego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu oraz dbać o czystość  okolic poddanych zabiegowi. Natomiast przez 2 tygodnie po zabiegu zalecamy zrezygnować z sauny, solarium lub letniego opalania, aby nie dopuścić do rozgrzewania poddanych zabiegowi okolic.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

  Dental White House