Skontaktuj się

Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek

W procesie starzenia się skóry na twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Za ich powstanie odpowiedzialna jest z jednej strony intensywna praca mięśni, z drugiej zaś utrata napięcia i elastyczności skóry. W naszym gabinecie wykonujemy wygładzanie zmarszczek mimicznych przy użyciu specjalnego preparatu. Zabieg likwidacji zmarszczek przynosi doskonałe rezultaty pięknej, gładkiej skóry.

wygładzanie zmarszczek

Jak przebiega zabieg likwidacji zmarszczek?

Wygładzanie zmarszczek polega na podaniu w konkretne miejsca preparatu celem rozluźnienia mięśni twarzy, które odpowiadają za tworzenie się zmarszczek mimicznych. Wprowadzany w skórę preparat hamuje przekazywanie impulsów między nerwem a mięśniami twarzy. Skóra w obszarze jego podania nie ulega już zmarszczeniu, przez co staje się gładsza.

Zabieg likwidacji zmarszczek jest całkowicie bezpieczny, o ile wykonywany jest przez lekarza specjalistę w tej dziedzinie. Dawka preparatu powinna być dobrana właściwie do potrzeb skóry i mięśni mimicznych pacjenta. W naszym gabinecie najczęściej wygładzamy:

 • zmarszczki pionowe i poziome czoła,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • zmarszczki królicze,
 • zmarszczki palacza,
 • linie marionetki.

Przed rozpoczęciem zabiegu stosujemy znieczulenie powierzchniowe. Zaraz po wykonaniu zabiegu likwidacji zmarszczek pacjent powinien jedynie zrezygnować z wysiłku fizycznego, unikać alkoholu i gorących temperatur, czyli np. nie korzystać z sauny, letniego opalania na słońcu, czy też solarium.

Co ciekawe, preparat używany w zabiegu stosujemy także w leczeniu bruksizmu. Jego działanie osłabia napięcie mięśni żwaczy, co pozwala złagodzić objawy choroby.

Jakie są efekty usuwania zmarszczek?

Efektem zabiegu jest przede wszystkim mniejsza widoczność zmarszczek na twarzy. Działanie zastosowanego preparatu prowadzi do ich rozluźnienia i wygładzenia. Jednocześnie mimika twarzy pozostaje tylko nieznacznie zmieniona.Twarz staje się wyraźnie odmłodzona i wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną. Ponadto zabieg nie tylko działa skutecznie na obecne już zmarszczki, ale także zapobiega powstawaniu nowych.

Jego pierwsze rezultaty widoczne są po około 2-3 dniach, zaś pełne efekty po 1-2 tygodniach. Utrzymują się one przez 4 do 6 miesięcy. Po ich zniknięciu zabieg można powtórzyć.

Wygładzanie zmarszczek – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg wygładzania zmarszczek nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Przed jego wykonaniem nasz specjalista spotyka się z pacjentem na wizycie konsultacyjnej i przeprowadza szczegółowy wywiad. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, których występowanie należy wcześniej sprawdzić. Są nimi:

 • ciąża i czas karmienia piersią,
 • infekcje lub zapalenie skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • choroby skóry,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych,
 • leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi,
 • choroby na tle psychicznym.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

  Dental White House