Skontaktuj się

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Gdy bakterie próchnicotwórcze przedostają się do miazgi zębowej, dochodzi do jej zapalenia. Towarzyszy temu nasilający się ból zęba. W takiej sytuacji Pacjent potrzebuje leczenia endodontycznego, nazywanego także kanałowym. Nasz gabinet oferuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. Użycie mikroskopu pozwala nam wykonać zabiegi w sposób maksymalnie precyzyjny i skuteczny.

leczenie kanałowe targówek

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem powoli przechodzi do standardu w stomatologii. Mikroskop daje możliwość wykonania nawet bardzo trudnych zabiegów, np. gdy ząb posiada bardzo wąskie, zakrzywione lub trudne do odnalezienia kanały. Urządzenie to mocno powiększa i doskonale oświetla pole zabiegowe.

Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie uratować nawet zęby będące w bardzo złym stanie, które kiedyś zostałyby zakwalifikowane do ekstrakcji. Tak duża dokładność leczenia minimalizuje także ryzyko ewentualnych powikłań.

Mikroskopowe leczenie kanałowe rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej i profesjonalnej diagnostyki. Na podstawie otrzymanych wyników endodonta przygotowuje plan leczenia i w przystępny sposób omawia go z pacjentem. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przed jego rozpoczęciem podajemy skuteczne znieczulenie miejscowe.

Lekarz rozpoczyna zabieg od przedostania się do kanałów zęba i ich oczyszczenia z martwej tkanki. Dokładnie je kształtuje i dezynfekuje, a następnie wypełnia i w razie potrzeby zamyka perforację korzenia specjalnym preparatem MTA.

Kolejnym etapem jest odbudowa korony zęba. Aby przedostać się do miazgi i kanałów zębowych, stomatolog musi w dużym stopniu ją naruszyć. W zależności od poziomu zniszczenia korony stosujemy tradycyjne wypełnienie materiałem kompozytowym, wkłady lub nakłady protetyczne inlay/onlay lub uzupełnienie w formie korony protetycznej.

Nasi specjaliści wykonują także powtórne leczenie kanałowe – tzw. reendo. Przeprowadza się je w celu usunięcia złamanego narzędzia z kanału zębowego, wkładu koronowo-korzeniowego lub w celu leczenia zmian okołowierzchołkowych. Zabieg w swojej formie przypomina pierwotne leczenie kanałowe. Jest bezbolesny, gdyż wykonujemy je także w znieczuleniu miejscowym.

Ile czasu trwa mikroskopowe leczenie kanałowe?

Wykorzystanie nowoczesnego mikroskopu znacząco przyspiesza czas trwania zabiegu. Jednak mikroskopowe leczenie kanałowe może mieć różną długość. Wpływa na nią ilość opracowywanych kanałów i stopień trudności przeprowadzonych działań. Nasi lekarze endodonci to specjaliści z dużym doświadczeniem. Zwykle cały proces leczenia zamyka się na jednej lub dwóch wizytach.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Na cenę mikroskopowego leczenia kanałowego składają się różne czynniki – ilość leczonych kanałów, stopień trudności zabiegu oraz ilość wizyt w gabinecie. Z orientacyjną ceną zabiegu można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Użycie mikroskopu jest w cenie każdego zabiegu endodontycznego.

Cennik
Konsultacja endodontyczna
150 zł
Pilna interwencja endodontyczna
250 zł
Leczenie pierwotne zęba:
jednokanałowego
500 - 700 zł
dwukanałowego
700 - 900 zł
trzykanałowego
900 - 1200 zł
cztero- i więcej kanałowego
1000 - 1500 zł
Rewizja leczenia endodontycznego (powtórne leczenie)
do ceny podstawowej za każdy kanał + 100 zł
Usunięcie złamanego narzędzia z kanału
300 zł
Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego
150 - 300 zł
Zamknięcie perforacji (MTA)
150 zł
Wykonanie wkładu i odbudowy kompozytowej na włóknie szklanym:
ząb jednokanałowy
600 zł
za każdy dodatkowy kanał
+100 zł
Nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat za znieczulenie, koferdam ani mikroskop

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

    Dental White House