Skontaktuj się

Wypełniacze

Wypełniacze

Wypełniacze to jedne z bardziej popularnych metod poprawy wyglądu i kondycji skóry. Z wiekiem traci ona swoją jędrność, napięcie i gęstość. Pojawiają się na niej zmarszczki i zmiania nieco owal twarzy. Wszystko to wpływa na ogólny wygląd. Twarz ma wyraz zmęczonej i starszej. Wypełniacze hamują ten proces i przywracają skórze jej młodzieńczy blask i świeżość.

wypełniacze zmarszczek warszawa

Jak wypełniacze działają na skórę?

Wypełniacze to wysokiej jakości preparaty całkowicie bezpieczne dla skóry. Zawarta w nich substancja jest odwzorowaniem tej, która występuje naturalnie w naszej skórze, dlatego mogą być stosowane nawet w przypadku pacjentów zmagających się z alergią. Jej  ilość i gęstość dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Główną rolą zabiegu jest redukcja zmarszczek i bruzd, modelowanie ust i konturów twarzy.

Zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy stosujemy najczęściej w okolicach:

 • bruzd nosowo-wargowych,
 • ust – korekcja zmarszczek wokół nich i opadających kącików,
 • policzków – wypełnienie zmarszczek i unoszenie zapadniętych okolic.

Zabieg tego typu doskonale sprawdza się także w celu modelowania i nawilżania ust. Dzięki wypełniaczom nabierają one doskonałej jędrności. Tego rodzaju preparaty wykorzystujemy również w konturowaniu owalu twarzy – pozwalają “podnieść” opadnięte obszary, czy też podkreślić okolicę jarzmową. Twarz nabiera dzięki temu ponownie młodzieńczego, pogodnego wyrazu.

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy

Zabiegi tego rodzaju dedykowane są przede wszystkim osobom ze skórą dojrzałą. Ich wykonanie jest bezpieczne, dlatego nie wymagane jest wykonanie żadnych wstępnych testów. Wypełniacze wprowadzamy pod skórę w formie iniekcji. To proces o niewielkiej inwazyjności, jednak aplikujemy przed jego rozpoczęciem znieczulenie powierzchniowe w formie kremu. Nasi pacjenci mogą czuć się dzięki temu całkowicie komfortowo.

Wypełniacz to preparat o wyglądzie plastycznego żelu różnej gęstości. Po wprowadzeniu go pod skórę, posiada zdolność wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia jej właściwe nawilżenie. Stymuluje także zachodzące w skórze procesy regeneracji, co sprawia, że znika jej wiotkość, a w to miejsce pojawia się sprężystość i nowa gęstość.

Pierwsze efekty takiego zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast pełne rezultaty poprawy objętości skóry widać już po kilku dniach.  W tym czasie zalecamy picie dużej ilości wody, unikanie gorących temperatur, czyli opalania się, korzystania z sauny i solarium. Wypełniacze po około 6-12 miesiącach samoistnie wchłaniają się i dla odnowienia efektów zabieg należy powtórzyć.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy

Pomimo dużego bezpieczeństwa zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania:

 • ciąża i czas laktacji,
 • infekcje, zapalenia i choroby skóry w okolicach pola zabiegowego,
 • choroby układu odpornościowego,
 • choroby związane z problemami krzepnięcia krwi,
 • tendencje do tworzenia się bliznowców,
 • przeprowadzone wcześniej niektóre zabiegi chirurgii estetycznej.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

  Dental White House