Wypełniacze
Wypełniacze to jedne z bardziej popularnych metod poprawy wyglądu i kondycji skóry. Z wiekiem traci ona swoją jędrność, napięcie i gęstość. Pojawiają się na niej zmarszczki i zmiania nieco owal twarzy. Wszystko to wpływa na ogólny wygląd. Twarz ma wyraz zmęczonej i starszej. Wypełniacze hamują ten proces i przywracają skórze jej młodzieńczy blask i świeżość.
Spis treści
Jak wypełniacze działają na skórę?
Wypełniacze to wysokiej jakości preparaty całkowicie bezpieczne dla skóry. Zawarta w nich substancja jest odwzorowaniem tej, która występuje naturalnie w naszej skórze, dlatego mogą być stosowane nawet w przypadku pacjentów zmagających się z alergią. Jej ilość i gęstość dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Główną rolą zabiegu jest redukcja zmarszczek i bruzd, modelowanie ust i konturów twarzy.
Zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy stosujemy najczęściej w okolicach:
- bruzd nosowo-wargowych,
- ust – korekcja zmarszczek wokół nich i opadających kącików,
- policzków – wypełnienie zmarszczek i unoszenie zapadniętych okolic.
Zabieg tego typu doskonale sprawdza się także w celu modelowania i nawilżania ust. Dzięki wypełniaczom nabierają one doskonałej jędrności. Tego rodzaju preparaty wykorzystujemy również w konturowaniu owalu twarzy – pozwalają “podnieść” opadnięte obszary, czy też podkreślić okolicę jarzmową. Twarz nabiera dzięki temu ponownie młodzieńczego, pogodnego wyrazu.
Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy
Zabiegi tego rodzaju dedykowane są przede wszystkim osobom ze skórą dojrzałą. Ich wykonanie jest bezpieczne, dlatego nie wymagane jest wykonanie żadnych wstępnych testów. Wypełniacze wprowadzamy pod skórę w formie iniekcji. To proces o niewielkiej inwazyjności, jednak aplikujemy przed jego rozpoczęciem znieczulenie powierzchniowe w formie kremu. Nasi pacjenci mogą czuć się dzięki temu całkowicie komfortowo.
Wypełniacz to preparat o wyglądzie plastycznego żelu różnej gęstości. Po wprowadzeniu go pod skórę, posiada zdolność wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia jej właściwe nawilżenie. Stymuluje także zachodzące w skórze procesy regeneracji, co sprawia, że znika jej wiotkość, a w to miejsce pojawia się sprężystość i nowa gęstość.
Pierwsze efekty takiego zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast pełne rezultaty poprawy objętości skóry widać już po kilku dniach. W tym czasie zalecamy picie dużej ilości wody, unikanie gorących temperatur, czyli opalania się, korzystania z sauny i solarium. Wypełniacze po około 6-12 miesiącach samoistnie wchłaniają się i dla odnowienia efektów zabieg należy powtórzyć.
Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy
Pomimo dużego bezpieczeństwa zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania:
- ciąża i czas laktacji,
- infekcje, zapalenia i choroby skóry w okolicach pola zabiegowego,
- choroby układu odpornościowego,
- choroby związane z problemami krzepnięcia krwi,
- tendencje do tworzenia się bliznowców,
- przeprowadzone wcześniej niektóre zabiegi chirurgii estetycznej.