Skontaktuj się

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to wyjście naprzeciw potrzebom naszych najmłodszych pacjentów. Dobry specjalista stomatologii dziecięcej wyróżnia się nie tylko fachową wiedzą i bogatym doświadczeniem lekarskim, ale także umiejętnym podejściem do dziecka. Łączy w sobie niejako zawód stomatologa i pedagoga. Z jednej strony zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób jamy ustnej dzieci, z drugiej zaś dba o ich samopoczucie i pozytywne nastawienia podczas wizyty.

stomatolog dziecięcy białołęka

Lakowanie bruzd

Zabieg lakowania bruzd może być wykonany na zębach mlecznych oraz stałych.  Pierwszym krokiem jest precyzyjne i bezbolesne oczyszczenie, wytrawienie, wypłukanie i osuszenie zębów dziecka. Następnie aplikuje się na nie specjalny lakier, który wypełnia wszelkie szczeliny i pofałdowania zębów. Lakowanie takich bruzd kończy się utwardzeniem laku poprzez naświetlanie przeznaczoną do tego lampą.

Takie działanie ma zapobiec gromadzeniu się w tych miejscach resztek pokarmów, a co za tym idzie – rozwojowi próchnicy. Precyzyjnie uszczelniane są powierzchnie żujące o najbardziej nieregularnej budowie – czyli zabieg dotyczy zębów przedtrzonowych i trzonowych. Lakowanie bruzd to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Fluoryzacja u dzieci

Stomatologia dziecięca oferuje także zabieg fluoryzacji, nazywany także lakierowaniem zębów. Jego celem jest podniesienie odporności szkliwa na destrukcyjne działanie kwasów generowanych przez bakterie próchnicotwórcze. Fluoryzacja zapobiega także wczesnym fazom próchnicy – demineralizacji szkliwa zębów dziecka.

Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów malucha, a następnie aplikowaniu na nie specjalnego lakieru o wysokim stężeniu fluoru. Stężenie to jest jednak dobrane w taki sposób, aby było całkowicie bezpieczne. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Usunięcie zęba mlecznego w znieczuleniu

Zawsze staramy się ratować każdy ząbek. Na ekstrakcje zębów mlecznych decydujemy się jedynie w ostateczności, gdy nie ma możliwości ich wyleczenia. Bywa tak w przypadku:

  • chorób miazgi zęba i tkanek otaczających, które mogą spowodować martwicę  i/lub uszkodzenie zębów stałych,
  • patologicznych zmianach w okolicy dziąseł,
  • zębów przetrwałych, które hamują wyrzynanie się zębów stałych,
  • poważnego uszkodzenia mechanicznego mlecznych zębów dziecka.

Stomatologia dziecięca rządzi się swoimi prawami. W tym przypadku leczenia nie rozpoczynamy od zwykłej wizyty konsultacyjnej. Rodzica z dzieckiem zapraszamy na wizytę adaptacyjną. Jeśli pierwsza wizyta będzie związana z bólem zęba i potrzebą szybkiego leczenia, maluch zapamięta ją negatywnie, a kolejne zabiegi będą traumatyczne zarówno dla niego, jak i dla rodziców.

Na wizycie adaptacyjnej dziecko oswaja się z nową przestrzenią, osobami personelu lekarskiego, niecodzienną aparaturą, a na koniec otrzymuje mały upominek. Stomatolog dziecięcy może zjednać sobie przyjaźń i zaufanie dziecka, dzięki czemu na kolejnych wizytach mały pacjent współpracuje z lekarzem dużo chętniej.

Cennik
Wizyta adaptacyjna
bezpłatna
Wypełnienie w zębie mlecznym
100 - 150 zł
Lakowanie bruzd
60 zł
Leczenie amputacyjne ( z wypełnieniem)
150 zł
Fluoryzacja u dzieci (lakierowanie)
100 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego
100 - 150 zł

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz sie umówić? Zapraszamy

    Dental White House